Aktualności

Przyjęcia do Alter Domus, a koronawirus

Po ponad dwumiesięcznym zdecydowanym ograniczeniu przyjmowania nowych pensjonariuszy, chcielibyśmy uchylić drzwi dla nowych podopiecznych. Osób potrzebujących pomocy przez ten cały czas nie było mniej, więc pod pewnymi warunkami chcemy znów przyjmować nowych pensjonariuszy. W trosce o zdrowie naszych mieszkańców oraz naszego personelu będzie się to odbywało ostrożnie i powoli, więc pomimo wolnego miejsca być może nie będziemy w stanie przyjąć kogoś z dnia na dzień, ale postaramy się pomóc na tyle, na ile będzie to możliwe.

Wigilia w ALTER DOMUS

To już kolejna Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w Alter Domus. Oprócz naszych Mieszkańców, którzy oczywiście byli głównymi uczestnikami wieczerzy wigilijnej, gościliśmy także wielu członków rodzin naszych Podopiecznych. Dużą radość i satysfakcję sprawiło nam to, że udało się wykorzystać tę okazję do spotkania w tak dużym gronie. Mamy nadzieję, że dla Pensjonariuszy Alter Domus i ich bliskich również były to chwile radości. Podając tradycyjne świąteczne potrawy, składając sobie życzenia, no i oczywiście śpiewając kolędy udało się wprowadzić świąteczną atmosferę, nawet pomimo zupełnie nie bożonarodzeniowej pogody. Kilka zdjęć z tegorocznej wigilii do zobaczenia w GALERII.

Wybór domu opieki - trudna sprawa

Kiedy przychodzi ten czas, kiedy bliska nam osoba nie powinna już mieszkać sama, kiedy ze względu na swój stan zdrowia, bez względu na wiek nie radzi sobie z samodzielnym wykonywaniem codziennych czynności, ale także kiedy stwierdzi "już dość prania, gotowania, zakupów, sprzątania, teraz jest czas na zasłużony odpoczynek, czas udać się na dłuższe wczasy, żeby wszystko wokoło było kupione, sprzątnięte, posiłek podany" - jest to ważny i często trudny moment w życiu zarówno osoby, która ma się przeprowadzić oraz w nie mniejszym stopniu dla jej rodziny.

Nowe rodzaje pobytu

Cały czas staramy się dostosowywać ofertę do potrzeb osób zainteresowanych pobytem w ALTER DOMUS. Słuchamy Państwa opinii, staramy się rozpoznać Państwa potrzeby i robimy wszystko co w naszej mocy, aby dostosować naszą ofertę do Państwa oczekiwań.  W związku z tym wprowadzamy pobyty na 10, 20 i 30 dni. Mamy nadzieję, że będzie to atrakcyjne uzupełnienie naszej oferty. Na pewno taki krótki pobyt może być też dobrym sposobem na oswojenie się Pensjonariusza z warunkami ewentualnego dłuższego pobytu w przyszłości.

Podkategorie